Můj druhý svět

Co se událo

Krádež v mateřském centru
----------------------------------------------------
Chtěla bych se s Vámi podělit o smutný zážítek,na který jen tak nezapomenu.
Celá záležitost se udála tuto sobotu 29.3.na burze dětských věcí v MC CIPISEK na Dvořákově ul.v Prostějově.
Chodím s malou do Mateř.centra a jsem velice spokojena,tam jsem se i dověděla o burzách,které se konají díky maminkám a také velké obětavosti a snažení pořadatelek.Dají se na nich koupit opravdu pěkné a levné věci.
Na začátku burzy,protože je velký nával,pouští se dovnitř po skupinkách.
U vstupu nás vyzvaly,abychom si do skříněk pod číslem uložily věci a u sebe si nechaly jen peníze.Zamezí se tak možným krádežím věcí.Měla jsem u sebe peněženku zapnutou v boční kapse u bundy.
Jak jsem si vybrala věci,šla jsem si je zaplatit k pokladně.Tam mě však čekal šok!Boční kapsa byla rozeplá a prázdná!Reagovala jsem zmateně a běžela jsem domů k manželovi pro peníze na zaplacení věcí.Po návratu/během 10 minut/,jsem začala hledat různě pod stoly,jestli mi tam peněženka někde nezapadla.Nechtěla jsem věřit,že by mi ji tam mohla některá z maminek vzít!
Touto cestou bych chtela moc poděkovat paní učitelce Benkovské,která mi  pomohla a ve volných chvílích hledala se mnou a taky mne psychicky podpořila.
Naopak zděšena jsem byla jednáním p.ředitelky Zapletalové,protože po rozhovoru s ní mi vletěly slzy do očí.Oznámila mi totiž,at nedělám scény a nenarušuji chod burzy,že kdyby se tak chovaly všechny,jak by to tam vypadalo!
Nevím,jak by se zachovala ona,kdyby v jednom okamžiku přišla o peníze,platební karty a doklady!Vždycky jsem mat.centrum podporovala,jak ústně,tak v tisku a její chování v tak závažné situaci mne opravdu překvapilo.Mohla jsem zavolat policii ,nikdo totiž z burzy neodešel,bylo nás tam tak 30 a peněženku měl někdo u sebe.Pak by ale bylo po burze a to jsem nechtěla!A stačilo udělat tak málo a třeba jen upozornit ostatní maminky,možná by se peněženka našla!
A jak to všechno dopadlo?Pro mne relativně "dobře".Venku před centrem jsem hodinu prohledávala kontejnery a koše,až jsem peněženku našla!Sice bez peněz,ale alespon jsem nemusela vyřizovat všechny doklady.Celou sobotu a neděli jsem měla zkaženou.
Tuto událost jsem nechtěla nechat jen tak bez povšimnutí,protože se mohla stát kterékoli mamince.Je smutné,že na burzu nepřišel někdo  jen nakupovat,ale taky krást...